Güvenlik günümüzde herkes tarafından önem verilen bir unsurdur. İnsanların yaşadıkları alanlar ile birlikte çalıştıkları alanlar dâhil olmak üzere her alanda güvenlik hissinin yaşamaya ihtiyaçları bulunmaktadır. Bu ihtiyacı en doğru şekilde karşılamak için çeşitli güvenlik sistemleri geliştirilmektedir. Geliştirilmekte olan güvenlik sistemleri içerisinde kartlı geçiş sistemleri önemli bir yer tutmaktadır. Kartlı geçiş sistemleri ağırlıklı olarak kapalı alanlarda kullanılmakta olup belirli alanlarda kişi sınırlaması yapılabilecek özel bir sistemdir. Kartlı turnike sistemleri fiyatları ve özellikleri güvenlik sistemleri arayışında olan kişi ve işletmeler için merak edilen bir konudur.

Kartlı Turnike Sistemleri Özellikleri

Kartlı turnike sistemleri fiyatları özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Bu sistem temel olarak iki farklı sistemi bünyesinde barındırmaktadır. Birinci sistem kartlı geçiş kontrol sistemi diğer sistem ise turnike sistemidir. Kartlı turnike sisteminde iki sistem bir araya getirilmektedir. Kartlı olarak tasarlanmakta olan turnikelerden yetkilendirilmiş olan kişiler geçiş yapabilecektir. Kartların bilgisayar sistemine tanıtılması ile birlikte o kart sahipleri turnike ile sınırlandırılmış olan alanlara giriş yetkisine sahip olacaktır. Kart sistemi içerisinde pek çok bilgi bulunmakta ve bu bilgiler depolanmaktadır. Bu bilgiler ile çalışanların bulundukları alanlar ve çalışma süreleri gibi pek çok bilgi hakkında raporlama yapılabilmektedir. İşletmelerin hem güvenliği hem de iş verimliliği denetlenebilecektir.

Kartlı Turnike Sistemi Kullanım Alanları

Kartlı turnike sistemleri içerisinde farklı turnike sistemleri kullanılabilmektedir. Turnike çeşitleri olarak bel tipi turnike, boydan turnike ve hızlı geçiş turnikeleri gibi seçenekler bulunmaktadır. Kartlı turnike sistemleri fiyatları bu çeşitlere göre belirlenebilmektedir. Bu sistemler, okullar, fabrikalar, hastaneler, askeri alanlar ve benzeri pek çok farklı alanda kullanılabilmektedir. Güvenlik ve geçiş sistemleri ihtiyacına göre sistem kurulum yerleri değerlendirilebilmektedir. Bu alanların tamamına bu sistemler kurulabildiği gibi sadece belirli alanlara da kurulabilmektedir.