Spor salonlarında, fitness merkezlerinde kimin hangi alanda daha çok çalıştığını, ne zamanlar ve hangi aralıklarla spor salonunu ziyaret ettiğini belirlemek amacıyla doğan spor salonu üye takip programı ile hem müşteriler hem de müesseseler çok daha verimli bir şekilde çalışıyorlar.

Genellikle üyelik gerektiren kuruluşlar tarafından kurulan bu sistemlerle müşteri takibi yapmak, izlemek ve her şeyi raporlamak artık oldukça kolay bir hale gelmiş bulunuyor. Eğer bir müşteriniz sizden ne zamanlar spor salonuna geldiğine ya da hangi aletleri daha sık kullandığına dair verilere ulaşmak isterse, spor salonu üye takip programı ile sizin müşterinizin isteklerini karşılamanız artık çok kolay. Bu sayede her zaman için insan unsuruyla yapılamayan bu takipler, teknolojinin hatasız sistemleriyle birlikte hatayı sıfıra indirmektedirler. Bu durumda insan emek kaybını önleyerek, insanların daha faydalı olabilecekleri alanlara yönelmelerini de sağlayan spor salonu üye takip programı çalışanlarının daha verimli işlerde kullanılmasına yardımcı olmaktadır.

Spor Salonu Üye Takip Programı Nasıl Çalışır?

Hızla gelişen teknoloji sayesinde artık spor salonlarına giriş yapmak isteyen müşteriler kart, parmak izi okuyucusu ya da diğer biometrik veriler yardımıyla elektronik ortam üzerinden sisteme ve spor salonuna giriş yapmaktadırlar. Spor salonu üye takip programı olarak bilinen bu sistem sayesinde, spor salonuna üye olmayan kişilerinde spor salonuna girişleri de mümkün olmamaktadır.

Salona giriş yapmak isteyen müşteriler, salonun belirlenen sistemine giriş yaptıktan sonra girilen bu veriler bilgisayarın yazılım veri tabanına aktarılır. Önceden belirlenen yazılım, veri tabanını kontrol ederek o üyenin ya da kişinin alana girip girmeme yetisine bakarak, bu doğrultuda giriş izni verir ya da vermez. Ayrıca bir alanın ya da aletin kontörlü ya da ücretli kullanımı mevcutsa yine spor salonu üye takip programı sayesinde bu alanların ya da aletlerin kullanımı sağlanabilir. Tüm bu işlemleri yaparken de hiçbir insan kaynağına ihtiyaç duymadan kişi kendi başına kolaylıkla ve hiç vakit kaybetmeden isteklerini gerçekleştirebilir.

Spor Salonu Üye Takip Programı İle Fitness Programı Takipleri

Aktif olarak spor yapmak isteyen ve bir spor salonuna üye olan birçok insan üye olduktan sonra çoğu zaman sor salonuna gitmeyi aksatır ya da atlar. İşte tüm bunlara engel olmak ve müşteri dostu ve her zaman için müşterinin yanında olan spor salonu üye takip programı sayesinde kişiler otomatik olarak, spor danışmalarınca belirlenen programın hatırlatmasını ya da katılmadığına dair uyarıyı gerekli kanallar aracılığıyla yapmaktadır. Böylece kişiler hem sisten tarafından otomatik olarak uyarılmakta hem de ödemiş oldukları paranın boşa gitmesi engellenmektedir.

Spor danışmanları tarafından, kişinin spor salonuna üye olduktan sonra yapılmak istenen spor çeşitleri ya da varılmak istenen hedef kilo gibi bazlar göz önüne alınarak her bir müşteriye özel olarak bir program hazırlanmaktadır. Bu programlar daha sonra spor salonu üye takip programı veri tabanına aktarıldıktan sonra yine sistem tarafından otomatik olarak takip edilir. O gün içinde kullanmış olduğunuz aletlerden yola çıkarak kalori hesabı yapmanın yanında geriye dönük verileri de karşılaştırabileceğiniz spor salonu üye takip programı sayesinde artık kilo vermek ve istenilen bölgede bölgesel zayıflamak veyahut vücut geliştirmek artık çok daha kolay ve zahmetsiz olacaktır.

Hem müşteriler için hem de takip kolaylığı sağlamak ve üye olmayanların işletmeleri kullanamamaları adına işletme sahipleri adına da oldukça kullanışlı olan spor salonu üye takip programı sayesinde herkes çok daha mutlu ve huzurlu olacak.