Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu

Geçiş Kontrol Sistemleri, İp Kamera Sistemleri

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Ankara merkez binasında Sıhhiye yerleşkesi ve Gölbaşı Laboratuvarlarında Hem güvenliği sağlamak hemde personel ve ziyaretçilerin geçişlerini kontrol altına almak için Troy Kontrol Sistemleri ile iş birliği yapmış ve bütün lokasyonlarında gerek ilk kurulum gerekse sonrasın da bakım anlaşmaları ile uzun vadeli bir çalışmaya imza atmıştır.

İp Kamera Sistemleri

Peki Troy Kontrol Sağlık Bakanlığı Uyguladığı İp Kamera Sistemi Hangi Özellikler dedir ?

Öncelikle Güvenlik Sistemlerinden başlayalım; başta merkez bina ile başlayan ip kamera sistemleri çalışmalarımızdan söz edelim. Binanın 18 katında her katı dahil olmak üzere dışarıda ve içerideki otoparklarla beraber toplam da 138 adet ip kamera ile bütün her yer kontrol altına alınmış, oluşturulan güvenlik kontrol odasında NVR kayıt cihazlarına bağlı kameralar 24 saat güvenlik görevlileri tarafından kesintisiz olarak görsel bir şekilde izlenmektedir. Mesainin bittiği saatlerde ip kameralar yazılım üzerinden harekete duyarlı olarak ayarlanmış herhangi bir ip kamera uyarı verdiği anda otomatik ana ekrana gelen görüntü sayesinde güvenlik görevlisi bilgilendirilmiştir. Bu sayede istenmeyen bir kişi tespit edildiğinde geçiş kontrol sistemi yazılımından bütün kapılar ve asansörler kapatılarak kişi fiziksel olarak takibe ve kontrol altına alınmıştır.

Hızlı Geçiş Turnikesi

Kurum bünyesinde çalışan binlerce personelin ve ziyaretçinin kayıtları ve geçişleri kurmuş olduğumuz Hızlı Geçiş Turnike Sistemi sayesinde sorunsuz ve zaman kaybı yaşamadan anlık olarak yapılabilmektedir. toplam da 4 koridor Hızlı Geçiş Turnikesi ve 1 adet Vip Engelli Geçiş Turnikesi ile sorunsuz ve uzun süreli bir geçiş sistemi kurulmuştur. Hızlı Geçiş Turnikesi normal 3 kollu mekanik turnikelere nazaran adından da anlaşılacağı üzere üzerinde bulunan sensörler ve cam kanatlar sayesinde çok hızlı ve sorunsuz çalışmaktadır. Mekanik turnikelerin dışında tamamen elektronik aksama sahip olduğundan pielsi kontrol ünitesi ve kartları ile mekanik sorunların getirdiği arılardan uzakta bakıma çok fazla ihtiyaç duymadan çalışabilme potansiyeli ile üretilmişlerdir.

     

    ARALIK 2016
    Söğütözü / ANKARA