Personel Takip Sistemi denilince özellikle Ankara da insanların aklına Geçiş Kontrol Sistemi ile ilgili ekipmanlar gelmektedir. Bu personel takip sistemi ile özdeşleşen ürünler öncelikle kartlı okuyucu cihazlardır, sonrasın da parmak izi okuyucu, yüz okuma cihazları v.s. gibi ürünler personel takip sistemi ile ayrılmaz bütün diyebileceğimiz elektronik cihazlardır. Tabi ki tek başına bir kart okuyucu, parmak izi cihazı veya yüz tanıma sistemi çok fazla bir şey ifade etmemektedir.

Personel Takip Sistemi Yazılımı

Yukarı da bahsettiğimiz üzere anlaşılacağı gibi personel takip sistemi özellikle Ankara da çoklu ürün ve yazılımların biraya gelmesi ile oluşan komplike bütünlüğe sahip bir sistemdir. Bu sistemin temelini cihazların yanı sıra pdks yazılımı veyahut web pdks dediğimiz web tabanlı pdks programlarıdır. Bu programlar gerekli alt yapı işlemleri yapıldıktan sonra bu geçiş kontrol sistemi cihazlarına hükmeden, onları yöneten ve bizim belirlediğimiz doğrultuda onlara komutlar gönderen bu komutlar doğrultusunda personellerin geçişlerini bu cihazlar üzerinden sağladıktan sonra gerekli raporlamaları oluşturan yazılımlardır.

Personel Takip Sisteminin Amacı Nedir ?

Personel takip sistemlerinin temel amacı adından da anlaşılacağı üzere personellerin kontrollerini gerçekleştirmek için kurulan sistemlerdir. Tabi ki bunun sadece kontrol amaçlı değil özellikle resmi kurumların bir çoğu güvenlik amaçlıda kullanmaktadır. Kontrol amaçlı kullanılan personel takip sistemi özellikle üretim potansiyeli yüksek olan sanayilerin yanı sıra personel sayısının fazla olduğu hemen hemen tüm işletmelerde neredeyse zorunlu bir ihtiyaç olarak görülmektedir. Günümüzde insanlar kontrol mekanizmasını insandan ziyade bu tarz elektrosoftware sistemlere bırakmaktadır. Yani bir geçiş kontrol cihazı ve bunu yöneten web tabanlı pdks veya masa üstü kurulumu gerçekleştirile bilen pdks yazılımlarına bırakmaktadır.