İş sahiplerinin en büyük sıkıntıları personellerinin devamını kontrol etmeleri değil midir? Personelleri kontrol etmek kadar zor bir işte yoktur ayrıca ama günümüz teknolojisi sayesinde iş sahiplerinin, müdürlerin veya işçiden sorumlu olanların işleri pdks yazılımı sayesinde daha da kolaylaşmaktadır. Peki, nedir bu pdks yazılımı.

Personel devam kontrol sistemleri (Pdks Yazılımı)

Personel devam kontrol sistemleri yazılımları sayesinde iş sahipleri olarak maliyetten veya personelleri kontrol etme zahmetinden kurtulmak istemez miydiniz? pdks yazılımı teknolojinin iş hayatına sunduğu nimetlerden biridir. Bu yazılım iş yerindeki çalışanların fazla mesai, eksik mesai veya işe gelmemelerini anında ve hızlı bir şekilde sisteme aktarıyor. Daha sonra bu sisteme girecek olan iş sahipleri veya işçilerden sorumlu kişiler işçiler hakkında bilgiye hızlı ve rahat bir şekilde ulaşarak gereken işlemleri yapabiliyorlar.

Pdks Yazılımı Nasıl Kullanılır?

Pdks yazılımı işçilerin bilgilerinin sisteme aktarılmasından sonra farklı yollar ile işçiyi tanımakta ve sisteme not almaktadır. Bu yollar yüz tanıma sistemi, Kartlı geçiş sistemi, Parmak okuyucu sistemi, Kişiye özel şifre sistemi ve daha birçok sistem ile pdks yazılımı arasında bilgi alışveriş sayesinde personel hakkında yapılabilecek bütün işler zahmetsiz bir şekilde yapılarak hem zaman kazanılmakta hem de işverenler için maddi kazanç sağlamaktadır çünkü eğer pdks yazılımı yerine ilkel olan sistemler tercih edilseydi fazladan işçi maliyeti ortaya çıkmış olacaktı. Bu sistem sayesinde bu maliyet ortadan kalkıp işverenin cebi biraz daha rahatlamaktadır.