İşletmelerin hafızaları olarak adlandırılan arşivleri de dahil olmak üzere, başı bölümlere giriş ve çıkışların, belirli kişiler haricinde yapılması, şirket güvenliği açısından risk olarak görüldüğü durumlarda bu kapıların güvenlik sistemleri daha da güçlendirilmelidir. Bu sistemlerin en güvenlilerinden biri de kuşkusuz parmak izi okuyucu sistemleri olarak bilinen kilitleme açma düzenekleridir. Bu sistemlerde her insanın farklı bir parmak izine sahip olmasından yola çıkılarak farklı kişiler için tanımlamalar yapılmaktadır. Parmak izi okuyucuların aynı zamanda kişisel güvenliğin sağlanması gerektiği durumlarda da çare olduğu bilinmektedir.

 

Turnike Sistemleri Yoğun Sirkülasyonda Tercih Edilmeli

Yoğun insan sirkülasyonuna tabi olan alışveriş merkezleri başta olmak üzere, toplu taşıma istasyonları ve okul girişlerinde güvenle kullanılan turnike sistemleri de geçiş yapan kişilerin birer birer ve kontrollü bir şekilde içeri alınmalarına destek olması ile oldukça rahatlatıcı bir çözüm olarak bilinmektedir. Bu sistemin verimli çalışabilmesi için elbette turnike kurulan geçiş noktasının sorumluları tarafından bir manyetik kart dağıtımı söz konusu olmaktadır. Turnike uygulamasının bir diğer örneği ise, gösteri ya da eğlence mekanlarına girişte kullanılan para ile geçiş uygulamalarıdır. Bu uygulamada para atılan kumbaranın harekete geçirdiği mekanizma ile turnikeden geçiş sağlanabilmektedir.

Parmak Okuyucu Cihazlar Bilinçli Kullanımda Etkilidir

Parmak okuyucu cihazlar ve turnike uygulamaları kullanım alanları farklı olan sistemler olması sebebiyle, ihtiyaçların doğru belirlenerek seçim yapılması son derece önemlidir. İhtiyacınız olan tüm kontrol sistemleri hakkında çok daha detaylı bilgiye troykontrol.com internet sitesinden ulaşabilirsiniz.