Motorlu Vip Turnike Tek Yön

Motorlu Vip Turnike

Motorlu vip turnike, turnike sistemleri arasında en fazla kullanılan modellerin başında gelmektedir.. Motorlu vip turnikesi geçişlerin kontrol sistemleri ile yapıldığı alanlarda mekanik veya hızlı geçiş turnikeleri ile olmassa olmas partnet diyebiliriz.. Çünkü motorlu vip turnikeler özellikle kollu(tripod) turnikelerin oluşturduğu dar geçiş koridorlarının engelli geçişlerine ve malzeme geçişlerine uygun olmadığı için uzun kol yapısı ile geçişlerin gönül rahatlığıyla yapılmasını sağlıyor.

Motolu vip turnike tek yön, çift yön ve hızlı geçiş turnikesi adı altında üçe ayırabiliriz. resimde görmüş olduğunuz vip turnike tek yönlü olup giriş veya çıkış yönü müşterinin talebi doğrultusunda üretim esnasında ayarlanmaktadır.

Vip turnikeler özellikle resmi kurumların giriş ve çıkışlarında tercih edilmektedir. Resmi kurumlar da iş güvenliği gereği geçişler kontrol altında ise ve bunu bir turnike sistemi ile yapıyorsak engelli geçişlerini kısıtlamayacak şekilde motorlu vip turnike veya motorsuz manuel vip turnike kullanma zorunluluğu getirmektedir.

Bunun dışında motorlu vip turnikeler özel sektörde daha çok karşımıza kurumsal süper marketlerin girişlerinde çıkmaktadır. Bu bakımdan bazen motorlu vip turnike yerine isim olarak market turnikesi olarakta adlandırılabilmektedir.

Sizlerde motorlu vip turnike sistemi ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Troyy Kontrol ile iletişime geçe bilir veya sağ taraftaki menüden diğer ürün modellerimizi inceleye bilirsiniz.

Motorlu Vip Turnike Tek Yön Ürün Detayları

Kontrol/Çalışma Voltajı115-240 V AC / 24V DC
Frekans50-60 Hz
Normal Akım250 mA
Maksimum Akım850 mA
Güç Tüketimi40 W
Ana Gövde1.5 mm 304 kalite paslanmaz çelik
Geçiş Engellemesi90′ yerleştirilmiş kol; isteğe bağlı olarak kol içerisindeki pleksiglass üzerine “dur”-“geç”-“engelli” işaretleri
Geçiş Yönü KontrolüTek yönlü giriş/çıkış bağımsız kontrol
Konumu AlgılamaEndüktif sensör ile duruş pozisyonu algılama
Hareket KontrolüVip Turnike ana harekat mekanizması 24 V Dc motor tarafından sağlanmaktadır.
Yer BağlantısıÖzel yer bağlantı kaidesi ile kolay ve basit montaj
Geçiş İkazıHer iki yönde birer adet ( yeşil ok / kırmızı X ) ışıklı gösterge
BoyutlarEn :15 Boy :25 Yükseklik:105 ( Kol Uzunlugu=90 cm )
Paketli ÖlçüEn :25 cm Boy :33 cm Yükseklik:120 cm
Paketli Ağırlık24 Kg
Opsiyonel ÜnitelerButon Kontrol Ünitesi, Uzaktan Kumanda,