İp kamera sistemleri

IP Kamera Sistemleri Nedir?

İp kamera sistemleri güvenlik teknolojileri arasında evrimin yeni adı diye biliriz. Bundan bir kaç yıl öncesinde kadar kamera sistemleri daha çok AHD kamera ve kamera sistemleri Ankara da daha öncesinde analog kamera olarak raflardaki yerini almaktaydı.

Ancak teknolojinin gelişimiyle beraber yüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de network alt yapısının gelişmesi ile beraber artık güvenlik kamera sitemleri de bu değişikliklerden nasibini almış oldu. İp kamera sistemleri ile beraber değişen sadece kameraların network tabanlı oluşu değil, bunun dışında lensleri, jak girişleri, kablo metrajları, kullanılan kabloların özellikleri, enerji girişi ve enerji besleme şekilleri v.s. her şey değişmiş durumda. Eskiden analog kamera sistemlerini sıradan işin uzmanı olmayan basit bir elektrikçi bile yaparken, şimdilerde bu durum artık değişmiş ve özellikle ip kamera sistemleri Ankara da işin içerisine network bilgisi girdiği için işin uzmanları görevi devralmıştır. Türkiye pazarı bu anlamda çok gelişmiş olduğu için özellikle fuarlar da kurulan stantlar içerisinde gelişen her türlü yeniliği anında görebilmekteyiz.

IP Kamera Sistemleri Teknolojisi

Tabi ki teknoloji hızlı gelişim deyince akla ilk gelen ülkelerin başında Çin oluyor. Diğer bütün elektronik sistemlerde olduğu gibi bir sektördeki güvenlik ekipmanlarının bir çoğunu İmalattaki düşük maliyetlerle Çin pazarı zirvedeki yerini korumaktadır. Gelişmiş olan bir çok ülkede artık Teknolojik üretimlerinin merkezi fabrikaları olarak Çin de faaliyet göstermekteler. Bu bağlam da İp kamera sistemleri konusunda öncü lider firmalar da gelişimlerini Bu pazarda başlatıp dünya ülkelerinin bir çoğuna ulaştırmaktadırlar. İp kameralar özellikle yüksek çözünürlükleriyle eski nesil teknolojileri barındıran kurum yada kuruluşların revize sistemlere gitmesine neden olmaktadır.

İp kamera sistemleri Güvenliği

Özellikle ülkemizde son yıllarda yaşanan güvenlik problemleriyle beraber Özellikle Kamu kurumları daha fazla güvenlik önlemleri adına öncelikle tabi ki de görüntülü kamera sistemlerini revizeye gidip eski analog kamera sistemleri veya HD kamera sistemlerinin yerine İp kamera sistemlerini tercih etmektedirler.

İp Kamera Sistemi Fiyatları

ip kamera sistemi fiyatları ile alakalı tercih ettiğimiz ürünün çözünürlüğünden tutunda gece görüş mesafesine zoom özelliği olup olmadığına bir çok etken ip kamera sistemleri fiyatlarında etkili olmaktadır.Bu bağlamda tabi ki yüksek çözünürlüğe sahip ip kamera fiyatları daha yüksek olmakla beraber diğer bir belirleyici unsur ip kameranın speed dome özelliğinin olup olmadığı eğer bir ip kamera hem çözünürlüğü yüksek hemde speed dome özelliği var ise o ip kamera sistemi en pahalısıdır diyebiliriz.

Sizler de ip kamera sistemleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.