İp Kamera Sistemleri Ankara da Ne Kadar Yaygındır ?

Özellikle Türkiye’nin bulunmuş olduğu jeopolitik konumu itibari ile etrafında bulunun komşularını ve bu komşular içerisindeki siyasi iktidarsızlığı düşündüğümüz de ve yine özellikle Ortadoğu ülkelerinde ki terör olaylarının zaman zaman ülkemize de yansıyor olması güvenlik sistemleri ekipmanlarına duyulan ihtiyacın her geçen gün artmasına ve yaygınlaşmasına neden olmaktadır. Tabi ki resmi kurumların başkenti olan Ankara’nın bu denli göz önünde olması da Siyasi açıdan ülke başkenti sıfatı ile bir çok terör eylemlerine maruz kalabileceğini daha önceki yıllarda defalarca gördük. İşte bu nedenle özellikle Ankara da ip kamera sistemleri oldukça yaygındır. Suçlu tespitinde ve özellikle yüksek güvenlikli yerlerin kontrolünü sağlamak için gereken görüntülü sistemlerin daha öncesinde analog kamera sistemlerinin yetersizliği teknolojinin gelişmesi ile beraber ip kamera teknolojisine bırakmış, böylece görüntülerin daha kaliteli bir hal alması sağlanmıştır. Böylece her türlü tespit çok daha kolaylaşmaya başlamış, kolluk ve güvenlik güçlerinin işleri de biraz daha kolaylaşmıştır.

İp Kamera Sistemleri Kurulumu

Analog kamera sistemleri artık miladını doldurmak üzere diye biliriz. Özelikle ip kamera sistemleri teknolojik ve görüntü çözümleri olarak analog sistemlerin oldukça önüne geçmiş, sağlamış olduğu yüksek megapixsel çözünürlükle beraber analog sistemleri oldukça geride bırakmıştır. Kurulum olarak da analog kameralara nazaran daha basit olduğu gibi bir çok ek fonksiyonu da beraberinde getirmiştir. Makul mesafelerde rj-45 jak üzerinden en görüntü hemde enerji sorunsuz gönderile bilmekte bu özelliğe POE özelliği denmektedir. Böylece enerji için hem ayrı bir kablo çekmeye gerek kalmadığı gibi POE switchler üzerinden sorunsuz besleme sağlana bilmektedir.

İp Kamera Fiyat

İlk çıktığı zamanları düşündüğümüz de ip kamera fiyatları mevcut sistemlere göre oldukça pahalıydı diyebiliriz. Ancak bilindiği üzere yeni çıkan her teknolojinin AR-GE ve inovasyon çalışmaları belli maliyetler getirdiği için pahalı olacaktır. Bunun dışında ip kameraların fiyatları gelişen rekabet ortamı ve Çin’in büyüyen teknolojik üretim hacmiyle beraber hızlı bir şekilde düşüşe geçmiş ve hem Türkiye hemde dünya da raflardaki yerini hızla almıştır.

Troy Kontrol olarak gelişen güvenlik teknolojilerini takip etmekte ve özellikle kamera sistemleri konusun da Ankara’dan Türkiye’nin her yerine hizmet vermekteyiz.

Ucuz Ip Kamera

Firma olarak ucuz ip kameradan ziyade daha kaliteli işlevsel ve uzun ömürlü cihazlar tercih etmekteyiz. Çünkü biliyoruz ki özellikle ülkemizde ucuz demek kalitesiz ürün demektir. Çünkü rekabet ortamının serbest piyasa şartlarında denetlenmiyor olması özellikle elektronik ürünlerde hangi ürünün kaliteli hangi ürünün kalitesiz olduğunu son kullanıcı tarafından tespit etmek neredeyse mümkün olmuyor. Bir çok güvenlik firması cirolarını yükseltip mevcut günü kurtarmak adına Çin pazarından giren kalitesiz ip kameraların satışını yapmakta ve müşterilerini mağdur etmektedir. Troy Kontrol olarak bu anlatılanların tam tersi kaliteyi ön planda tutup aynı anlayışta olan firmalara veya kurumlara hizmet vermekteyiz.

Sizler de ip kamera sistemleri Ankara da daha detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.