Birçok iş yeri ve kurum tarafından giriş noktalarında güvenlik önlemlerinin daha üst seviyeye çıkarılması için kullanılan sistemler arasında kapı dedektörü sistemleri bulunmaktadır. Bu sistem güvenlik kontrol işlemlerinin yoğun bir şekilde gerçekleştirilmesi gereken yerlerde avantaj sağlamaktadır. Firmamız üzerinden bu sistemin teminini sağlayan müşterilerimiz genel olarak kapı dedektörü nasıl kullanılır sorusunu tarafımıza yöneltmektedir. Gayet basit bir çalışma mantığına sahip olan bu ürünler 220 volt enerji bağlantısıyla çalışmakta birlikte herhangi bir prize bağlanarak çalışılır hale getirilebilir.

Kapı Dedektörü Nasıl Kullanılır Ve Ayarlamaları Nedir?

Yoğun kullanım görülen kurum ve işletmelerde kapıda güvenliğin sağlanması için kullanılan sistemlerden biri olan kapı dedektörü pratik bir kullanım ile hazır hale getirilmektedir. Müşterilerimiz tarafından sorulan kapı dedektörü nasıl kullanılır sorusuna ek olarak gerekli ayarlamaların nasıl yapılacağı sorulan sorular arasındadır. Kullanıldığı bölgeye göre hassasiyet seviyesi ayarlamaları yapılması için menü üzerinden kolay bir şekilde işlem gerçekleştirilebilir. İnsanlar üzerinde bulunan metal veya eşyalar arasında tehlike düzeyi bulunan maddelerin belirlenebilmesi için hassasiyetin arttırılması veya düşünülmesi gerekmektedir. Özellikle mağazalarda satılan ürünlerin dedektör sayesinde belirlenebilmesi için hassasiyet seviyesi maddeye göre ayarlanarak arttırılabilir.

Kapı Dedektörü Nasıl Kullanılır Ve Nerelerde Kullanılmalıdır?

Firmamızın ürün çeşitliliği arasında yer alan kapı tipi metal dedektör birçok farklı noktada kullanılabilen ve kapı dedektörü nasıl kullanılır sorusuna pratik bir şekilde cevap verilebilen bir üründür. Genel olarak resmi dairelerin girişlerinde, bankalarda, alışveriş merkezlerinde, fabrika, hastane, havaalanı ve büyük şirketlerde giriş noktasında kullanılan bu dedektörler özellikle metal eşyaları ve tehlikeli maddeleri tespit edebilen bir yapıya sahiptir. Ayarlamalar sonrasında sağlığa zarar vermeyecek bir şekilde kullanılabilen sistemler elektromanyetik alan ile çalıştıkları için istenmeyen maddelerin girişinde alarm ile uyarı verirler.

Devamını Oku