Farklı Tasarımlar İle Sunulan Yüz Tanıma Sistemi Fiyatları

Günümüzde çeşitli markalar tarafından üretilmekte ve satışa sunulmakta olan yüz tanıma sistemi fiyatları genel olarak farklı alanlarda hizmet vermekte olan şirket ya da firmalar tarafından tercih edilmektedir. Çok fazla personel ile hizmet vermekte olan şirketler, söz konusu olan sistemler sayesinde güvenliği sağlayabilir ve personellerinin bilgilerini güvenli şekilde kontrol altına alabilmektedir. Geliştirilmiş olan yazılım sistemleri sayesinde, işe giriş ve çıkışların kontrol altına alınmasını sağlayan cihazlar, kullanım amaçları ve üretim aşamasında kullanılan malzeme çeşitlerine göre farklı fiyatlar üzerinden satışa sunulmaktadır.

Yüz Tanıma Sistemi Fiyatları Ve Sunulan Avantajlar

Teknolojik cihazların sayesinde geliştirilmiş özellikleri ile piyasaya sürülmekte olan yüz tanıma sistemi fiyatları ürünlerin marka ve modellerine göre farklılık göstermektedir. Kişilerin yüzlerini algılayarak giriş ve çıkış noktalarının kontrol altına alınması için kullanılmakta olan sistemler, genel olarak uygun fiyatlar üzerinden satışa sunulmakta ve çoğu iş yerleri tarafından yaygın olarak tercih edilmektedir. Bahsedilmekte olan sistemler yalnızca iş alanlarında değil, aynı zamanda spor sahaları ve resmi kurum alanlarında da yaygın olarak kullanılabilmektedir. Özellikle kalabalık alanlara girilmek istendiğinde oluşabilecek olan kuyrukların önüne geçmekte olan sistemler, kolay kullanılma avantajlarını da sunmaktadır.

Yüz Tanıma Sistemi Fiyatları Ve Çeşitleri

Pek çok farklı marka ve firma tarafından üretilmiş olan yüz tanıma sitemi fiyatları cihazların boyut ve içeriklerine göre farklılık göstermektedir. İş alanlarında kullanılacak olan cihazlar ile personellerin daha güvenli şekilde giriş ve çıkış yapabilmelerine olanak sunulmaktadır. Aynı zamanda bilgilerin sanal ortamlar üzerinde daha güvenli şekilde kontrol altına alınıp, korunması söz konusu olan sistemler sayesinde mümkün olmaktadır. Çeşitli özelliklerde üretilmekte olan sistemler, piyasa üzerinde uygun fiyatlar ile satışa sunulmaktadır.

Devamını Oku

Tüm Noktalarda Güvenlik İçin Parmak Okuyucu Cihazlar

İşletmelerde birçok farklı noktada detaylı bir güvenlik önlemi sağlanabilmesi ve giriş-çıkışların kontrol edilmesi için kullanılan parmak okuyucu cihazlar günümüzde sıklıkla tercih edilen sistemlerdir. Farklı işletme bölümlerinde belirli kişilerin giriş yapabilmesi ve risklerin ortadan kaldırılması için kullanılan bu sistemler güvenlik uygulamalarına avantaj sağlamaktadır. Bu sistemler sayesinde belirli bölgelerde hem kilitleme hem de açma gibi işlevler sağlanabilir ve her insanın farklı bir parmak izi bulunduğu için gerekli tanımlamalar kolaylıkla yapılabilir. Bu sayede her farklı kişi sadece sistemde tanımlı olan parmak izini kullanarak o bölgeye giriş sağlayabilir.

Farklı Güvenlik Sistemlerinde Parmak Okuyucu Cihazlar

İşletmelerde, kurumlarda veya özel bölgelerde belirli bir alanın giriş ve çıkışının kontrol edilmesi için kullanılan parmak okuyucu cihazlar istenilen durumlarda farklı geçiş sistemleri üzerinde entegre bir şekilde kullanılabilir. Çok yoğun bir şekilde giriş çıkış yapılan bölgelerde personellerin ve yetkili kişilerin rahatlıkla giriş işlemi sağlaması için turnike sistemleri üzerinde ve otomatik kapılarda bu cihazlar kullanılarak rahat ve kontrolü bir geçiş sağlanabilir. Bu sistemin sağladığı avantajlar arasında istenilen kişilerin geçebilmesi ve parmak izinin kayıtlı olmadığı kişilerin ise geçiş yapamaması en ön plana çıkan özellik olmaktadır.

İstenilen Noktada Kullanılan Parmak Okuyucu Cihazlar

Sisteme kayıtlı kişilerin parmak izlerini okutarak kullanabildiği parmak okuyucu cihazlar işletmelerin giriş çıkış alanlarında işletmelerdeki özel bölgelere giriş ve çıkışlarda kullanılabildiği gibi farklı noktalarda da kullanılabilir. İşletme veya kurumların talep ettiği gibi farklı noktalar arasında bulunan yemekhane, spor salonu, kulüp, dernek ve laboratuvar gibi farklı alanlar için aktif hale getirilebilen bu cihazlar aynı zamanda üyelerin ve personellerin giriş-çıkışlarını ve sahip olduğu hakları kontrol edebilmektedir.

Devamını Oku

Güvenlik Kamera Sistemleri Ankara Çözümlerimiz

Günümüzde gerek bireysel anlamda gerekse kurumsal olarak herkesin mutlaka güvenlik tedbirlerine ihtiyacı bulunmaktadır. Özellikle yapıların 24 saat boyunca takip edilmesi adına üretmiş olduğumuz güvenlik kamera sistemleri Ankara çözümlerimize mutlaka göz atmalısınız. Böylece oldukça kaliteli bir şekilde üretilmiş olan kameralarla en küçük mekânlardan devasa büyüklükteki tesislerin bile takibi söz konusu olacaktır. Üretilmekte olan kameralar çeşitli açılardan değerlendirilmekte bu sebeple müşterilerimiz bize başvurduklarında öncelikli olarak ihtiyaç analizi yapılmaktadır.

Güvenlik Kamera Sistemleri Ankara Ürün Portföyü

Müşterilerimizin kullanacak oldukları güvenlik kamera sistemleri Ankara kentinde de son derece ekonomik fiyatlarla tüketiciye sunulabilmektedir. Güvenlik kamerası talebiyle bize başvuracak olan müşterilerimizin öncelikli olarak kameranın kullanılacak olduğu alanı iyi belirtmeleri gerekmektedir. Böylece teknik ekibimizin belirleyecek olduğu kamera türü devreye girecektir. Kameraların çözünürlük ve teknoloji bakımından son derece nitelikli olması sebebiyle hiçbir ayrıntı atlanmadan istenen şekilde güvenlik takibi yapılabilecektir. Ayrıca kayıt ve depolama anlamında da son derece teknolojik uygulamalar firmamız tarafından sunulmaktadır. İstendiğinde harici kayıt birimlerinin de devreye girmiş olduğu analog ya da ip sistemler kameraya Entegre edilebilmektedir. Böylece en önemli dakikalar bile atlanmadan günlerce kayıt yapma şansına erişmiş olacaksınız.

Güvenlik Kamera Sistemleri Ankara ve Optimum İzleme

Firmamız sizin kurumunuza veya evinize ihtiyaç duyduğunuz kamerayı temin ederek kurulumunu yapacaktır. Güvenlik kamera sistemleri Ankara uygulamalarını tamamında optimum izleme seçeneği bulunmaktadır. Böylece son derece rahat bir şekilde kameranın konuşlandırılmış olduğu görüş alanı izlenebilecektir. Kameranın geniş açılı bir şekilde izleme olanağı vermesinin sayesinde en kalabalık mekânlarda dahi hiçbir ayrıntı atlanmadan kaydedilebilecektir. Ayrıca görüntülerin geri çağrılması noktasında son derece stabil olan sistemler devreye girdiği için kayıt aşamasında da herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

Devamını Oku

Girişler Kullanılan Boy Turnike Fiyatları

İnsan girişlerinin yoğun olduğu ve tek tek girişlerin yapılması gereken alanlarda turnikelerin kullanımı oldukça yaygındır. Bu şekilde girişlerin düzenlenmesi mümkün olabilmektedir. Bu konuda ayrıca boy turnikeleri de çok fazla ilgi görmektedir. Girişlerin daha sıkı olması gereken alanlarda boy turnikesi kullanımı yapılabilmektedir. Bu konuda uygun boy turnike fiyatları firmamızdan bulunabilmektedir. Kaliteli malzemelerden üretilen ve turnike geçişleri yapılmadan alana girilemeyecek şekilde uygulamanın yapılması istenen güvenlik önleminin alınması mümkün olabilmektedir. Çeşitli elektronik okuyucu aksamlarının da kullanılması da bu sistemler ile mümkündür.

İş yeri ve Farklı Alanlarda Boy Turnike Kullanımı

Belirli bir alana girişlerin turnikeler ile düzenlenmesi önemli ölçüde bir başarı sağlayabilmektedir. Gerekli güvenliği alınması ve girişlerin düzenli yapılması bu şekilde mümkün olabilmektedir. Sorunsuz olarak yapılacak bu işlemlerde boy turnikeleri girişlerin daha önemli ve hassas olduğu alanlarda kullanılmaktadır. Firmamız oldukça uygun boy turnike fiyatları ile bu alanda başarılı bir hizmet sunabilmektedir. Gerekli giriş önlemlerinin alınması için boy turnikeleri yanında bu sistemlere entegre edilecek elektronik güvenlik konusunda da başarılı şekilde hizmet sunabilmektedir.

En Uygun Boy Turnike Fiyatları

Güvenlik önlemleri içerisinde oldukça tercih edilen ve kullanılan turnike sistemleri elektronik sistemlerin ve kart okuyucu sistemlerin entegre edilmesi ile ciddi bir güvenlik önlemi oluşturmaktadır. Başarılı şekilde çalışacak bu sistemler için boy turnikeleri statlar gibi yoğun girişleri olan yerlerde girişlerin kontrol altında tutulmasını sağlayabilmektedir. Kaliteli malzemelerden üretilen ve tek kişi olarak denetimli girişlerin sağlanması uygun boy turnike fiyatları ile bu sistemin temin edilmesi şeklinde mümkün olabilmektedir. Bu konuda firmamız başarılı şekilde hizmet sunmaktadır. İstenilen alanların girişlerinde bu sistemler sorunsuz olarak kullanılabilmekte ve gerekli güvenlik başarılı şekilde sağlanabilmektedir.

Devamını Oku

Kapı Dedektörü Nasıl Kullanılır Ve Çalışma Mantığı Nedir?

Birçok iş yeri ve kurum tarafından giriş noktalarında güvenlik önlemlerinin daha üst seviyeye çıkarılması için kullanılan sistemler arasında kapı dedektörü sistemleri bulunmaktadır. Bu sistem güvenlik kontrol işlemlerinin yoğun bir şekilde gerçekleştirilmesi gereken yerlerde avantaj sağlamaktadır. Firmamız üzerinden bu sistemin teminini sağlayan müşterilerimiz genel olarak kapı dedektörü nasıl kullanılır sorusunu tarafımıza yöneltmektedir. Gayet basit bir çalışma mantığına sahip olan bu ürünler 220 volt enerji bağlantısıyla çalışmakta birlikte herhangi bir prize bağlanarak çalışılır hale getirilebilir.

Kapı Dedektörü Nasıl Kullanılır Ve Ayarlamaları Nedir?

Yoğun kullanım görülen kurum ve işletmelerde kapıda güvenliğin sağlanması için kullanılan sistemlerden biri olan kapı dedektörü pratik bir kullanım ile hazır hale getirilmektedir. Müşterilerimiz tarafından sorulan kapı dedektörü nasıl kullanılır sorusuna ek olarak gerekli ayarlamaların nasıl yapılacağı sorulan sorular arasındadır. Kullanıldığı bölgeye göre hassasiyet seviyesi ayarlamaları yapılması için menü üzerinden kolay bir şekilde işlem gerçekleştirilebilir. İnsanlar üzerinde bulunan metal veya eşyalar arasında tehlike düzeyi bulunan maddelerin belirlenebilmesi için hassasiyetin arttırılması veya düşünülmesi gerekmektedir. Özellikle mağazalarda satılan ürünlerin dedektör sayesinde belirlenebilmesi için hassasiyet seviyesi maddeye göre ayarlanarak arttırılabilir.

Kapı Dedektörü Nasıl Kullanılır Ve Nerelerde Kullanılmalıdır?

Firmamızın ürün çeşitliliği arasında yer alan kapı dedektörü birçok farklı noktada kullanılabilen ve kapı dedektörü nasıl kullanılır sorusuna pratik bir şekilde cevap verilebilen bir üründür. Genel olarak resmi dairelerin girişlerinde, bankalarda, alışveriş merkezlerinde, fabrika, hastane, havaalanı ve büyük şirketlerde giriş noktasında kullanılan bu dedektörler özellikle metal eşyaları ve tehlikeli maddeleri tespit edebilen bir yapıya sahiptir. Ayarlamalar sonrasında sağlığa zarar vermeyecek bir şekilde kullanılabilen sistemler elektromanyetik alan ile çalıştıkları için istenmeyen maddelerin girişinde alarm ile uyarı verirler.

Devamını Oku

Parmak İzi Okuyucu Kilit Sistemlerinin Avantajları

Güvenlik, günlük hayatın en önemli unsurudur. Çünkü güvenlik, yaşam demektir. Huzur demektir. Günümüzde güvenlik önlemleri için insan faktörü en aza indirilmekte, insanların yaptığı denetimleri çeşitli güvenlik turnikeleri yerine getirmektedir. Troy Kontrol olarak, en modern ve en kaliteli güvenlik uygulamalarını müşterilerimize sunuyoruz. Bunlardan birisi de parmak izi okuyucu kilit güvenlik sistemleridir. Her insanın parmağı kendi kimliğidir ve hiç kimsenin parmak izi başka birsiyle uyuşmaz. Bu tespitten sonra parmak izi pek çok sistemde kimlik olarak kullanılmaya başlanmıştır ki, bunlardan birsi de parmak izi okuyucu cihazlardır.

Parmak İzi Okuyucu Kilit Sistemlerinde Yüksek Güvenlik Avantajı

Troy Kontrol olarak farklı özelliklerde parmak iz okuyucu kilit cihazlarını müşterilerimizle buluşturuyoruz. Bu ürünlerimiz bankalarda, hastanelerde, dershanelerde, yemekhanelerde, bakım evlerinde, ofislerde, teknolojik cihazlarda ve daha birçok alanda kullanılmaktadır. kalabalık personel sayısı olan fabrika, okul, şirket, özel işletme gibi alanlarda parmak izi okuyucular hem güvenlik amaçlı hem de denetim amaçlı kullanılabiliyor. Kişilerin parmakları önce bir kez sisteme tanımlatılıyor ve daha sonra kişiler parmak izlerini okutarak binalara, salonlara giriş yapabiliyorlar. Böylece ortama yabancı birisinin girişi engellenmiş oluyor ve çalışanlar güvence altına alınmış oluyorlar.

Parmak İzi Okuyucu Kilit ve Yazılım Programları

Parmak izi okuyucu kilit kurduran müşterilerimiz PDKS veya Web PDKS adını verdiğimiz programları kullanıyorlar. Bu programlar sayesinde cihazlar işlevsel hale gelerek pek çok açıdan üstün verim sunuyorlar. Bu programlar üzerinden kurumların çalışma prensipleri düzenlenebiliyor. Çalışanların özlük dosyaları tutulabiliyor. Yıllık izinleri raporlanabiliyor. Mesai çizelgeleri takip edilebiliyor. Haftalık, aylık, yıllık performans raporları oluşturulabiliyor, ek mesai varsa takip edilebiliyor. Giriş çıkıları, geç kalmalar, devamsızlıklar ve daha birçok işlem ayrıntılı biçimde takip edilerek istenen formda raporlanabiliyor.

Devamını Oku

Güvenlik Amacı İle Kullanılmakta Olan Kapı Metal Dedektörü

Özellikle son yıllarda giderek atmakta olan terör ve şiddet olayları için oldukça avantajlı olarak sunulmakta olan kapı metal dedektörü cihazları, çeşitli fiyat seçenekleri ile satışa sunulmaktadır. Akla gelebilecek olan her türlü yapı ve alanlarda güvenli şekilde kullanılabilen bu cihazlar bıçak ve çakı gibi kesici metal aletlerin içeriye sokulmasını engellemek için oldukça ideal olan ürünler arasında yer almaktadır. Genel olarak alışveriş merkezlerinde yaygın olarak görülmekte olan sistem cihazları, aynı zamanda resmi kurumlar tarafından da yaygın olarak kullanılmaktadır. Farklı marka ve firmalar tarafından üretilmiş olan cihazlar, boyut ve üretim sırasında kullanılan malzemelerin içeriğine göre çeşitli fiyatlar üzerinden satışa sunulmaktadır.

Kapı Metal Dedektörü Ürünlerinde Yer Alan Özellikler

Belirlenmiş olan kontrol noktalarında kullanılmakta olan kapı metal dedektörü cihazları, x ışınları ile aramalarını gerçekleştirmektedir. Söz konusu olan ışınlamaların genel olarak sağlığa zararlı oldukları bilinmiş olsa da, geliştirilmiş olan filtre ayrıcalıkları sayesinde bu zararlı ışınların kişilere etki etmesinin de önüne geçilmektedir. Söz konusu olan uygulama ile birlikte zararlı olmama özelliği ile satışa sunulan dedektörlerin, üretim aşamasında kullanılan malzeme ve içeriklerine göre farklı değerler üzerinden piyasada yer alması mümkün olmaktadır.

Kapı Metal Dedektörü Ve Genel Kullanım Alanları

Farklı malzemeler kullanılarak üretilmekte olan kapı metal dedektörü cihazlarında, ekranlar ve okuyucu sistemleri bulunmaktadır. Bahsedilen özellikler ile birlikte alanlara giren kişi sayıları hakkında detaylı bilgilerin paylaşılması ve bu bilgilerin güvenli şekilde kontrol altına alınması mümkün hale gelmektedir. Akla gelebilecek olan her türlü alanlar için kullanılabilen bu sistemler, güvenliğin en üst seviyede korunması için oldukça avantajlı olmaktadır. Fabrika ortamlarında teknolojik cihazlar kullanılarak üretilmekte olan cihazlar, kapı şeklinde olduğundan dolayı geçişlerde sıkıntı yaratmamaktadır.

Devamını Oku

İşletmelerde Yeniçağ; Parmak Okuyucu Sistem

Günümüz işletmeleri güvenlik sistemlerinin doğru bir şekilde kontrol edilmesi, personel giriş-çıkış saatlerinin net olarak belirlenebilmesi ve işletme dışı giriş-çıkışların gözlenebilmesi için birçok farklı sistem kullanmaktadır. Bu sistemler arasında işyerine giriş-çıkış yapan personel ve yöneticilerinin kontrollü bir şekilde geçiş yapabilmeleri için kullanılan parmak okuyucu sistem yeniçağın bir teknolojisi olarak birçok işletme tarafından tercih edilmektedir. Firmamızın ürünlerin kapsamında sunulan bu sistemler işletmelerin yüksek beğenisini kazanmakta ve özel olarak tercih edilmektedir.

Parmak Okuyucu Sistem Kullanım Alanları

İşletmelerde özellikle personelin mesai saatlerinin ve giriş-çıkış saatlerinin belirlenebilmesi için kullanılan parmak okuyucu sistem pratik bir şekilde kullanım imkanı sunmaktadır. Sistemin yüksek bir kapasiteyle parmak izi algılayabilmesi, düşük maliyetli bir kullanım sağlaması, web destekli olarak kullanılabilmesi ve farklı alanlarda kullanım kolaylığı sağlaması birçok işletmenin bu ürünümüzü tercih etmesine neden olmaktadır. Sistemi kullanımı için geçiş yapacak personellerin daha önceden sisteme kaydedilmiş olan parmak izlerini okutarak geçişlerini onaylamaları ve kayıt altına almaları gerekmektedir. Bu denli pratik bir kullanıma sahip olan bu sistemler günümüzde okul, şirket, hastane, AVM, fabrika ve kamu kurumları gibi birçok alanda kullanılmaktadır.

Alternatif Parmak Okuyucu Sistem Kullanımları

Genel olarak işletmeler ve kamu kurumlarında personelin giriş-çıkışı için tercih edilen parmak okuyucu sistem farklı kullanım alanlarında da görülmektedir. Özel olarak kurum ve işletmelerin yemekhanelerinde de kullanılabilen bu sistem sayesinde günlük kapsamda ne kadar yemek tüketimi yapıldığı, kaç kişinin yemekten faydalandığı ve hangi personellerinin yemek hakları için giriş yaptığı belirlenebilmektedir. Farklı bir kullanım alanı olarak öğrenci yurtları gibi bölgelerde gösterilebilir. Öğrenci yurtlarında disiplin kontrollerinin sağlanabilmesi ve öğrencilerin güvenliğinin üst düzeye çıkarılması bu sistem ile mümkün olmaktadır.

Devamını Oku

Yüz Tanıma Sistemleri Kullanım Alanları

Güvenlik günümüzde herkes tarafından önem verilen bir unsurdur. İnsanların yaşadıkları alanlar ile birlikte çalıştıkları alanlar dâhil olmak üzere her alanda güvenlik hissinin yaşamaya ihtiyaçları bulunmaktadır. Bu ihtiyacı en doğru şekilde karşılamak için çeşitli güvenlik sistemleri geliştirilmektedir. Geliştirilmekte olan güvenlik sistemleri içerisinde kartlı geçiş sistemleri önemli bir yer tutmaktadır. Kartlı geçiş sistemleri ağırlıklı olarak kapalı alanlarda kullanılmakta olup belirli alanlarda kişi sınırlaması yapılabilecek özel bir sistemdir. Kartlı turnike sistemleri fiyatları ve özellikleri güvenlik sistemleri arayışında olan kişi ve işletmeler için merak edilen bir konudur.

Kartlı Turnike Sistemleri Özellikleri

Kartlı turnike sistemleri fiyatları özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Bu sistem temel olarak iki farklı sistemi bünyesinde barındırmaktadır. Birinci sistem kartlı geçiş kontrol sistemi diğer sistem ise turnike sistemidir. Kartlı turnike sisteminde iki sistem bir araya getirilmektedir. Kartlı olarak tasarlanmakta olan turnikelerden yetkilendirilmiş olan kişiler geçiş yapabilecektir. Kartların bilgisayar sistemine tanıtılması ile birlikte o kart sahipleri turnike ile sınırlandırılmış olan alanlara giriş yetkisine sahip olacaktır. Kart sistemi içerisinde pek çok bilgi bulunmakta ve bu bilgiler depolanmaktadır. Bu bilgiler ile çalışanların bulundukları alanlar ve çalışma süreleri gibi pek çok bilgi hakkında raporlama yapılabilmektedir. İşletmelerin hem güvenliği hem de iş verimliliği denetlenebilecektir.

Kartlı Turnike Sistemi Kullanım Alanları

Kartlı turnike sistemleri içerisinde farklı turnike sistemleri kullanılabilmektedir. Turnike çeşitleri olarak bel tipi turnike, boydan turnike ve hızlı geçiş turnikeleri gibi seçenekler bulunmaktadır. Kartlı turnike sistemleri fiyatları bu çeşitlere göre belirlenebilmektedir. Bu sistemler, okullar, fabrikalar, hastaneler, askeri alanlar ve benzeri pek çok farklı alanda kullanılabilmektedir. Güvenlik ve geçiş sistemleri ihtiyacına göre sistem kurulum yerleri değerlendirilebilmektedir. Bu alanların tamamına bu sistemler kurulabildiği gibi sadece belirli alanlara da kurulabilmektedir.

Devamını Oku

Yüz Tanıma Sistemi Nedir?

Ev ve işyerlerinde güvenlik her şeyden önce gelmektedir. Evlerimizde huzurlu bir şekilde yaşayabilmek, işyerlerimizde hem çalışma ortamı hem de bulunulmayan zamanlarda güvenliği sağlayabilmek için mutlaka güvenlik önlemleri alınması gerekmektedir. Günümüzde uygulanmakta olan pek çok farklı güvenlik sistemi bulunmaktadır. Bu güvenlik sistemleri için en çok merak edilen konular arasında yüz tanıma sistemi gelmektedir. Yüz tanıma sistemi nedir şeklinde gelen sorular için en teknolojik geçiş kontrol sistemlerinden birisidir denilebilmektedir. Etkili ve başarılı bir geçiş kontrol sistemi gerektiren her yer için yüz tanıma sistemi kullanılabilmektedir.

Yüz Tanıma Sistemi Özellikleri

Yüz tanıma sistemi nedir denildiğinde yüz tanıma sisteminin özelliklerinden bahsetmek gerekmektedir. Yüz tanıma sistemi temelde belirli bir bölgeye okutulan yüzün sistemde geçerli şekilde kabul edilmesi sonrasında izin veren bir sistemdir. Diğer sistemlerde olduğu gibi yüz tanıma sisteminde de daha önce sisteme kayıt yapılması gerekmektedir. Yüz hatlarında belli noktaların sistem üzerinde kayıtlı olan noktalar ile karşılaştırılması sonucunda giriş onaylanabilir ya da reddedilebilir. İnsanların yüz hatlarının bir birinden bağımsız ve genel olarak farklı olması sayesinde yüz tanıma sistemi çok etkili bir sistemdir.

Yüz Tanıma Sistemleri Kullanım Alanları

Yüz tanıma sistemi nedir sorusu kadar yüz tanıma sisteminin kullanım alanları da merak edilmektedir. Öncelikle yüz tanıma sistemi ileri teknoloji gerektiren ve etkili bir sistem olması nedeniyle güvenlik konusunda yüksek öneme sahip olan alanlarda tercih edilmektedir. Giriş konusunda katı kuralların olduğu alanlar en çok kullanılan alanlardır. Personellerin giriş ve çıkışlarını, bölgeler ve binalar arasında geçişlerini kontrol etmek ve sınırlamak için kullanılmakta olan bir sistemdir. Askeri alanlar, üniversiteler, hastaneler ve laboratuarlar gibi özel olanlar içerisinde yüz tanıma sistemi kullanılabilmektedir.

Devamını Oku